لینک فایل<دانلود تحقیق در مورد ورزش های باستانی و زور خانه ای>

دانلود تحقیق ,ورزش های باستانی و زور خانه ای, ورزش های باستانی, زور خانه دانلود تحقیق در مورد ورزش های باستانی و زور خانه ای دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد دانلود تحقیق در مورد ورزش های باستانی و زور خانه ای.را مشاهده می نمایید .

******************************************************

لینک دانلود و خرید محصول در پایین همین صفحه

فرمت فایل: ورد (Word)

قابل ویرایش و آماده چاپ

******************************************************

قسمتی از محتوای فایل جهت بررسی شما پیش از خرید در زیر نمایش داده شده است:

تعداد صفحات : 12 صفحه

چکیده:

ورزش زورخانه‌ای یا ورزش باستانی نام مجموعه حرکات ورزشی با اسباب و بی اسباب و آداب و رسوم مربوط به آن‌هاست که در محدوده تاریخی و فرهنگی ایران از گذشته‌های دور رواج داشته‌است.

ورزش‌های زورخانه‌ای نام دیگر آئین پهلوانی و از ورزش‌های سنتی و بنام ایرانیان است. جایی که در آن به ورزش باستانی می‌پردازند زورخانه نام دارد.

بر پایهٔ تاریخ، زورخانه در حدود هفتصد سال پیش (قرن ۷ خورشیدی) بوسیلهٔ محمود معروف به پوریای ولی که ظاهراً از مردم خوارزم بوده و گویا در سال ۷۷۲ ه.ق. درگذشته‌است به صورت امروزی بازسازماندهی شد. با این حال بر پایهٔ رفتار و منش تاریخی و اسطوره‌های ایران زورخانه می‌تواند حداقل در ایران تاریخی بسیار کهن‌تر داشته باشد.

.

.

از دیدگاه نویسنده ی این سیاهه، انتخاب این پرنسیپ، برای حفظ فرهنگ ایران از حملات مداوم دشمنان خارجی، امری حیاتی بوده است.

چون فقط تکه هایی از متن اصلی برای نمونه در این صفحه بارگذاری شده ممکن است هنگام انتقال مطالب از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درست درج نشوند ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است

متن کامل این فایل با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند را می توانید درپایین صفحه دانلود نمائیدمطالب دیگر:
درس دهم باغچه اطفالدرس سوم جلسه ششمدرس سوم زبان 2درس سوم زبان انگلیسی 2درس سوم نسل آینده ساز فارسی هفتمدرس سوم ویژگی های جغرافیایی سواحلدرس سیزدهم مورخان و تاریخ ایراندرس سیزدهمدرس شانزدهم ادبیات سوم دبیرستاندرس شانزدهمدرس ششم جلسه نهمدرس ششم آرش کمانگیردرس ششم سکه ها آیینه ی گذشته هادرس فارسی موضوع مفعولدرس نوزدهمدرس نهم جامعه شناسیدرس هجدهمدرس هفتم مهمان شهر مادرس هفتم دین و زندگی چهارم دبیرستاندرس هفتم مهمان شهرمادرس هفتم هنر و تاریخدرس هفدهمدرس یازدهم خدمات متقابل اسلام و ایراندرس یازدهم اسناد تاریخیدرس یازدهم فارسی سوم دبستان