لینک فایل<دانلود تحقیق در مورد اسراف و تاثير آن بر جامعه>

دانلود تحقیق,اسراف , تاثیر اسراف بر جامعه دانلود تحقیق در مورد اسراف و تاثير آن بر جامعه دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد دانلود تحقیق در مورد اسراف و تاثير آن بر جامعه.را مشاهده می نمایید .

******************************************************

لینک دانلود و خرید محصول در پایین همین صفحه

فرمت فایل: ورد (Word)

قابل ویرایش و آماده چاپ

******************************************************

قسمتی از محتوای فایل جهت بررسی شما پیش از خرید در زیر نمایش داده شده است:

تعداد صفحات : 12 صفحه

چکیده:

دين مقدس اسلام بهره‏بردارى مشروع از نعمتهاى الهى و زيباييهاى زندگى را مباح و روا و اسراف و زياده‏روى را حرام و ناروا مى‏داند و اين بدان جهت است كه مسلمان به تناسب امكانات و توانايى و كارآيى خود، در برابر جامعه مسؤوليت دارد. در اين صورت فرد اسرافكار قهرا از اجراى مسؤوليت و تعهدات اجتماعى خود بازمى‏ماند و از اين رهگذر بر پيكر جامعه ضربه مى‏زند.

قرآن مجيد اين حقيقت را در ضمن مباحث اجتماعى در قالبهايى زيبا بيان مى‏كند و با هشدار به پيروان خود مى‏فرمايد: (و انفقوا فى سبيل الله ولاتلقوا بايديكم الى التهلكة) (۱) يعنى در راه خدا انفاق كنيد و با دستهاى خود، خود را به هلاكت و نابودى نيفكنيد. از اين آيه شريفه چنين استفاده مى‏شود كه اگر مال در راه خدا و به سود جامعه و رفع نيازمنديهاى مردم مصرف نشود سرنوشت آن جامعه و ملت‏به هلاكت و سقوط مى‏انجامد.

اسرافكار، علاوه بر زيانهاى اقتصادى كه بر جامعه و ملت تحميل مى‏كند، براى خود نيز زيانهاى جبران‏ناپذيرى به بار مى‏آورد:

۱ - خشم الهى; اسرافكار چون تعادل و توازن اقتصادى جامعه را برهم مى‏زند، از رحمت‏خدا بدور و گرفتار خشم خدا مى‏شود، همان‏گونه كه در قرآن مجيد آمده است: «انه لايحب المسرفين‏» (۴۶) خداوند اسرافكاران را دوست نمى‏دارد، و امام صادق(ع) فرمود: «ان السرف امر يبغضه الله‏» (۴۷) اسراف مورد غضب خداست.

۲ - محروميت از هدايت; خداى متعال كه همواره درهاى رحمتش بر بندگان گشوده است‏خود را «غافر الذنب و قابل التوب‏» (۴۸) معرفى كرده است لكن نسبت‏به اسرافكاران مى‏فرمايد: «ان الله لا يهدى من هو مسرف كذاب‏» (۴۹) همانا خداوند كسى را كه اسرافكار و دروغگوست هدايت نمى‏كند.

.

.

به هرحال به نظر مي رسد اين اراده مردمي در زمينه صرفه جويي بايد با فرهنگ سازي و تلاش همه جانبه، استمرار يابد تا در آينده اي نزديك مشكلات ناشي از محدوديت منابع كمترين تاثير منفي را در جامعه ما داشته باشد.

يادمان باشد كه اسراف كاري مي تواند از پايين ترين مراتب آغاز شده و به نقطه اوج خود برسد، دراين ميان تنها فرهنگ مبتني بر آموزه هاي اخلاقي منبعث از وحي است كه مي تواند درمقابل آن بايستد، اين فرهنگ در جامعه ما ريشه دارد و بايد به اشاعه آن كمك كرد.

چون فقط تکه هایی از متن اصلی برای نمونه در این صفحه بارگذاری شده ممکن است هنگام انتقال مطالب از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درست درج نشوند ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است

متن کامل این فایل با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند را می توانید درپایین صفحه دانلود نمائیدمطالب دیگر:
📌پاورپوینت سیصد اصل در مدیریت اسلامی‎📌پاورپوینت سیمولینک کنترل خطی در نرم افزار متلب📌پاورپوینت کاربرد شبیه سازی در لجستيك و مديريت زنجيره تأمين📌پاورپوینت شيمي سبز (Green Chemistry)📌پاورپوینت الگوریتم رقابت استعماری (ICA)📌پاورپوینت صورت سود و زیان در حسابداری📌پاورپوینت طراحی توربین های پلتن (Pelton Wheels)📌پاورپوینت طرح اختلاط بتن به روش آیین نامه ACI-211 آمریکا📌پاورپوینت طرح توجیهی تولید بیسکویت ساده، میشکا، نان و شیرینی📌پاورپوینت علم بیومتریک📌پاورپوینت فرآیند متالورژی پودر📌پاورپوینت تکنولوژی ADSL📌پاورپوینت تکنولوژی NFC (ارتباط میان نزدیک)📌پاورپوینت فرآیندهای قالب گیری (Molding)📌پاورپوینت طرح توجیهی راه اندازی کافی نت📌پاورپوینت کاربرد روش RUP در مهندسی نرم افزار📌پاورپوینت کاربردهای مودم در کامپیوتر📌پاورپوینت کاربرد منگل (Mangle) در میکروتیک📌پاورپوینت قطبش📌پاورپوینت کاروانسراها📌پاورپوینت کدبندی همینگ📌پاورپوینت کسب و کار هوشمند (Business Intelligence)📌پاورپوینت کف سازی و اندود کاری در ساختمان📌پاورپوینت لایه اتصال امن (SSL)📌پاورپوینت ماشین کاری با امواج فراصوتی